DOMŮ > Aktuality > Instalace automatického výseku s horkou ražbou

AKTUALITYInstalace automatického výseku s horkou ražbou Versotrade
Společnost Versotrade nainstalovala další výsek s horkou ražbou. Tentokrát to je ale speciálka. Versotrade si totiž nechal vyrobit automatický výsek s horkou ražbou přímo na míru . Zákazník měl totiž speciální požadavek. Chtěl, aby horká ražba a výsek zvládaly pracovat s papírem o hmotnosti 70 g/m2 . Toto kritérium není vůbec snadné splnit. Zákazník jednal s několika konkurenčními dodavateli a nikdo z nich neměl ve své nabídce stroj, který by takto lehký papír zvládl.I pro nás to byla výzva. Tento úkol jsme však splnili díky tomu, že jsme přímo u výrobce vymysleli, jakou speciální technikou je možno práce s tak nízkou gramáží docílit. A to i přes to, že to znamenalo značné úpravy stroje. Stroj tak nyní zvládá jak standartní hmotnosti, tak i nízkou gramáž. Jeho využitelnost se tedy podstatně zvýšila.


Stroj zvládá horkou ražbu při použití až 3 folií . Každá tato folie má nezávislé odvíjení. Co se týká rychlostí, tak horkou ražbu může razit až do rychlosti 6 000 archů za hodinu a výsek dokonce až 7 000 archů za hodinu. Maximální formát je B2. Další zajímavostí je, že stroj je prostorově nenáročný. Na délku měří pouhé 4 metry a na šířku něco málo přes 2 metry. Je tedy ideálním řešením pro ty, kteří bojují s prostorem.


Instalace probíhala velice dobře. Stroj byl zprovozněn za pouhý jeden den. To vše díky velice šikovnému technikovi z číny, kterému asistovali neméně šikovní technici ze společnosti Versotrade .Na zaškolení obsluhy byly vyhrazeny tři dny s tím, že pokud by se personál nezvládl naučit vše, tak by se školení mohlo prodloužit až o další 3 pracovní dny. Nakonec to však nebylo ale vůbec potřeba.

První den se školil výsek - bez problémů. Druhý den horká ražba - bez problémů. No a třetí den již obsluha zkoušela a vymýšlela, jak by si mohli se strojem "pohrát". Takto bezproblémové a rychlé zaškolení proběhlo díky tomu, že majitel tiskárny měl nachystáno spoustu různých vzorků, na kterých si mohla obsluha vše mnohokrát vyzkoušet. Všichni se shodli, že tento systém zaškolení je mnohem lepší , než nastavit jednu obrovskou zakázku a nechat stroj jet a pouze se na něj koukat se založenýma rukama.

Dokonce při zkoušení stroje obsluha zjistila, že stroj je schopen pracovat s papírem o váze pouhých 60 g/m2 !!! . To je o 10 g méně, než jsme zákazníkovi zaručili. I toto byla velmy dobrá zpráva pro zákazníka.


Oficiální předání stroje proběhlo poslední den. Spokojen byl jak majitel tiskárny, tak ředitel naší společnosti Versotrade . Věříme, že tento stroj bude plnit svůj účel k maximální spokojenosti zákazníka.


Pokud se i Vám tento stroj líbí nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejte kontaktovat naše prodejce.