Stroje

Automatický vykladač autopack

Tento automatický vykladač se hodí zejména do takových provozů, kde již mají lepičku krabiček, ale nedokážou využít její maximální výrobní potenciál. Běžně praxí je, že lepičky krabiček jedou na mnohem nižší výkon, než na jaký jsou konstruovány. Je to z toho důvodu, že obsluha stroje není ani ve více lidech schopna odebírat slepené krabičky, pokud je nastavena velká rychlost lepičky. To způsobuje, že potenciál lepičky, která je konstruována na vysoké rychlosti, není plně využit.

Přesně pro řešení takovýchto situací byl navržen nás automatický vykladač. Jeho na první pohled jednoduchá, však důmyslná konstrukce umožňuje lepičce krabiček pracovat mnohem vyšší rychlostí a zároveň obsluze výrazně usnadňuje odebírání hotových výrobků.

Stroj je složen v podstatě ze dvou ramen do pravého úhlu a spojovacího kloubu. Jedno rameno je přistaveno na konec pásu za lisem lepičky, kde nabírá šupinu krabiček jedoucí z lepičky. Druhé rameno pak slouží jako samotný vykladač, ze kterého obsluha odebírá hotové krabičky. Celé kouzlo tohoto stroje spočívá v tom, že z lepičky odebere šupinu krabiček, které jsou podélně na ležato za sebou. V kloubu pak tyto krabičky narovnává a předává je do druhého ramena, kde jdou vzpřímené a řadí se vedle sebe.

Díky tomuto mechanizmu se dokáže na malý prostor vměstnat extrémně velké množství krabiček. Ve výsledku to znamená, že lepička může být nastavena na výrazně vyšší produkční rychlost a zároveň u vykladače postačí pouze jedna osoba, která veškerou produkci zvládne hravě odebírat.

Často je také problém, že u širokých lepiček se obsluha musí nahýbat pro hotové výrobky příliš daleko, protože šupina krabiček vychází středem např. dvoumetrového pásu. Náš vykladač řeší i tento problém. Obsluha totiž stojí přímo u místa, kde krabičky vyjíždějí. Navíc je vše výškově nastavitelné, a proto je tento stroj vysoce ergonomický.

Takže dokáže zvýšit produkci výroby podniku a zároveň snížit výrobní náklady, protože místo více lidí, kteří musí odebírat produkci, postačí pouze jeden. Dále také zvyšuje spokojenost zaměstnanců a šetří jejich zdraví (hlavně záda), protože místo odebírání je nastaveno dle potřeb zaměstnanců.

V tiskárně, kde máme tento vykladač nainstalovaný, dříve odebírali produkci 2 lidé při rychlosti lepičky 140 m/min.

Nyní zde jeden člověk odebírá sám, při rychlosti lepičky 220 m/min.

Ve výsledku tento vykladač na tomto místě tedy zrychlil produkci o 57 % a ušetřil náklady na zaměstnance o 50 %.

Typ papíru Karton a vlnitá lepenka
200 – 600 gramů
Typ krabiček 1 bodové, 3 bodové, 4 bodové, 6 bodové
Min. velikost produktu (ve složeném tvaru) 80 x 80 mm. Opčne možno upravit na 80 x 40 mm
Max. velikost produktu (ve složeném tvaru) 300 x 200 mm
Max. tloušťka stohování 50 mm
Rozměry stroje(d x š x v) 2 600 x 1 850 x 1 000 mm
Celkový výkon 1,2 kW