Zákazníci, zejména ve farmaceutickém odvětví, kladou vysoké nároky na tisk obalů na základě stávajících směrnic, jako je GMP, a vyžadují použití kontrolních systémů, které zajistí vysokou kvalitu tisku. Použití těchto systémů tak může významným způsobem přispět k zajištění vysokých požadavků na kvalitu a bezpečnost ve farmaceutickém průmyslu.

Sofistikovaná tisková kontrola farmaceutických štítků

V roce 2016 se švédská společnost Eson Pac dohodla s velkou mezinárodní farmaceutickou skupinou na výrobě štítků. Aby bylo možné dlouhodobě zajistit kvalitu bylo nutné najít nové řešení v off-line inspekci. Na základě použití inspekčního systému EyeC garantuje společnost Eson Pac jak požadovanou kontrolu v předtiskové fázi, tak inspekci vzorků během celého procesu tisku etiket. Ověřovací systém EyeC Proofiler 400 DT v kombinaci s volbou Proofiler Graphic splňoval všechna kritéria požadovaná farmaceutickou skupinou.

EyeC Proofiler 400 DT provádí komplexní kontrolu vzorků proti jednomu nebo více schváleným souborům PDF nebo referenčnímu tisku. Možnost Graphic Proofiler umožňuje grafickou kontrolu z předtištěného PDF souboru v předtiskovém tisku.

Eson Pac takto ujistil svou pozici v oblasti balení léčiv díky využití kontrolního systému, který je v souladu s normami ISO 9001, GMP, GAMP 5 a 21 CFR Part 11.

Snadná offline kontrola vzorků

Na veletrhu Drupa 2016 v Düsseldorfu navštívil Eson Pac stánek EyeC a požádal o krátkodobé živé demo systému off-line inspekce přímo ve svém švýcarském výrobním závodě. „Při výběru vhodného kontrolního systému bylo kromě dodržování všech požadavků našich farmaceutických zákazníků velmi důležité mít jednoduché a bezpečné zacházení se systémem. Během demo testu se nám systém Proofiler okamžitě osvědčil: kontrola kvality v předtiskovém tisku a při tisku je mnohem jednodušší, srozumitelnější a bezpečnější, „zdůrazňuje Markus Güntert, správce webu v Aesch. Zároveň byla společnost velice spokojena s servisem a podporou ze EyeC: „Díky profesionálnímu a rychlému školení byli naši zaměstnanci v předtiskovém oddělení schopni úspěšně provést kvalitní inspekce po krátké době,“ uvedl Güntert.

Již po dobu šesti měsících systém EyeC převzal prohlídku předtiskové práce a offline kontrolu vzorků při tisku etiket, čímž zajišťuje dodržování vysokých standardů kvality.

Eson Pac AG, se sídlem v Aeschu ve Švýcarsku, se specializuje na tisk vysoce kvalitních etiket a multi-etiket pro farmaceutický a zdravotnický průmysl. Na výrobním místě v Aeschu pracuje celkem 80 zaměstnanců. Společnost patří do mezinárodní skupiny Eson Pac se sídlem v Veddige ve Švédsku. Od roku 1967 společnost vyvíjí, vyrábí a dodává balicí řešení pro zákazníky v celé řadě průmyslových odvětví. Skupina zaměstnává kolem 500 lidí po celém světě a dosahuje prodeje přibližně 90 milionů eur. Vedle certifikace ISO 9001, ISO 14001 a GMP zajišťuje Eson Pac také zajištění kvality pomocí systémů kontroly tisku.