Stroje

Výsekový automat Autoprint Repetto 80

Značka Autoprint je odhodlána přinést nejmodernější a zároveň cenově dostupnou technologii svých zákazníkům. Přichází se strojem Autoprint Repetto 80 – automatickým plošným výsekem s automatickým nakladačem, který byl navrhnut tak, aby zvládal zpracovávat i ty nejnáročnější a detailní tvary. Tento spolehlivý a vysoce precizní výsekový stroj je perfektní odpovědí na stále rostoucí poptávku od středních a velkých tiskáren a kartonážek. Svým poměrem ceny/výkonu je ideální jako vstupní stroj do této technologie.

Stručný přehled funkcí a vlastností

– kompaktní rozměry
– automatický nakladač
– krabicový tvar základního rámu pro zvýšenou stabilitu stroje
– detekce dvojarchu
– detekce skřížení
– bezpečnostní přepínač pro manuální ovládání
– dotyková obrazovka s PLC s digitálním vstupem/výstupem
– motorizovaný stohovač pro plynulý chod nahoru/dolů
– servem ovládaný chytač pro přesné skládání archů ve vykladači
– patentovaný software pro zajištění excelentní přesnosti pozicování
– olejová vana pro jednotku lisu
– bezpečnostní prvky pro zajištění ochrany obsluhy
– jednoduchá výměna výsekové formy pomocí rotačního mechanismu
– sklopný systém výměny výsekových forem
– počítadlo v sekci vykladače
– možnost odebírání vzorků z vykladače za chodu
– motorizovaný centrální lubrikační systém
– tříbodový systém registru pro přesné pozicování

Autoprint Repetto 80 je vybaven automatickým nakladačem, který zajišťuje plynulé a bezproblémové nakládání širokého rozsahu archů v rozmezí výšky 0,1 – 0,6 mm. Sací zařízení odděluje a zvedá archy přesně, od vnější hrany, zatímco mechanické zařízení naloží arch na nakládací stůl pomocí tahu přes nakládací kartáče. To vše probíhá v nepřetržitém chodu. Stroj je vybaven motorizovaným stohovačem, pro plynulý chod stohu nahoru a dolů. Sekce nakladače je také vybavena jednotkou přednakládání, která umožňuje připravit druhý stoj, který půjde do stroje, to vše bez přerušení chodu. To snižuje čas nečinnosti stroje a zvyšuje efektivitu.

Pozicovací deska je vybavena potřebnými hnacími kolečkami, kartáči a vodícími lištami pro zajištění plynulého a bezproblémového nakládání archů o tloušťce 0,1 – 0,6 mm. Boční známky na obou stranách nakládacího stolu, před samotným předáním archů do chytačů na chytačové tyči, slouží k zajištění přesného pozicování archů. Čelní známka je nastavitelná v příčném posunu až o 1,5 mm a čelní registr je nastavitelný v rozmezí 3 – 8 mm.

Stroj je osazen senzory pro detekci dvojarchu a skřížení pro zabránění naložení problémového archu do výsekové jednotky. Pokud dojde k chybě, nakládání se automaticky okamžitě zastaví a na dotykovém displeji se zobrazí varovná zpráva s informací o této chybě.

Autoprint Repetto 80 je vybaven responzivním dotykovým PLC ovládacím panelem. Pokročilá technologie integrovaná do předprogramovatelného softwaru umožňuje ovládat stroj pouhým stiskáváním tlačítek. Dotykový displej obsahuje různé ovládací prvky pro pohodlné ovládání. V systému je integrován také údržbový software, který automaticky v časových periodách upozorňuje operátora na potřebu údržby stroje.

Max. rozměr archu 560 x 800 mm
Min. rozměr archu 250 x 305 mm
Maximální rozměr výseku 540 x 790 mm
Tloušťka papíru 0,1 – 0,6 mm
Max. výška stohu nakladače 960 mm
Max. výška stohu vykladače 825 mm
Max. rychlost výseku 4 500 archů/hod
Výška formy 23,8 mm
Nastavení hrany chytače 11 -14 mm
Max. tlak 180 tun
Celkový výkon 13,5 kW
Rozměr vnitřního šasí 582 x 850 mm
Váha 8 500 kg
Celkové rozměry 3 600 x 2 350 x 1 680 mm