Dokáže jeden člověk sám odebírat od lepičky s produkční rychlostí 220 metrů za minutu? S novým vykladačem od společnosti Versotrade ano – a s druhou rukou v kapse!

Společnost Versotrade pana Petra Chlupa se zaměřuje na dodávání strojních řešení, která jsou navrhována speciálně na míru každému zákazníkovi podle jeho konkrétních požadavků. Hlavní snahou je vždy usnadnit práci obsluze a zvýšit efektivnost výroby. Nedávno společnost Versotrade dodala svůj stroj také do Tiskárny Grafico v Opavě.

Jak je dobře známo, Grafico je jednou z největších tiskáren v České republice. Tiskárna vyrábí každý den obrovské množství krabiček. Ve výrobním parku Grafica najdeme několik lepiček značky Bobst, které produkují krabičky nejvyšší kvality. Přestože Grafico zaměstnává velmi šikovné zaměstnance, nebylo schopno využít maximální výrobní potenciál těchto strojů. Nebylo totiž jednoduše v lidských silách zvládat odebírání produkce při vysokých rychlostech lepičky. Přirovnali bychom to asi k tomu, když si koupíte pořádné sportovní auto, ale nemůžete dupnout na plyn, protože cesta, po které jedete, je samý výmol.

Versotrade o této situaci věděl a snažil se přijít s řešením, které by nejenom umožnilo využít výrobní potenciál lepiček naplno, ale také zpříjemnilo odebírání obsluze. A řešení našel! Versotrade zajistil a dodal automatizovaný vykladač, který navazuje na koncový pás lepičky krabiček. Na první pohled se jedná o velmi jednoduchý stroj. Tvoří jej v podstatě dvě ramena, která jsou k sobě kolmá. První rameno zajišťuje odebírání šupiny krabiček z lepičky a druhé slouží jako pohodlný vykladač pro obsluhu. Říkáte si, co je na tom tak zázračného? To hlavní kouzlo spočívá v místě spoje těchto ramen. Krabičky, které vycházejí z lepičky za sebou a jsou naležato, jsou totiž v tomto vykladači společnosti Versotrade postaveny a řazeny za sebe. Díky tomuto jednoduchému řešení dochází k značnému zpomalení rychlosti na konci vykladače.

3

Co to znamená pro tiskárnu? U standartního vykladače lepičky krabiček musí stát dva pracovníci obsluhy a zpravidla se ještě obtížně naklánět pro krabičky, které vyjíždějí uprostřed pásu z lepičky. Nejenom, že dvojice pracovníků obsluhy si přitom ničí zdraví, ale je ráda, když zvládne produkční rychlost 150 m/min lepičky. Po nainstalování vykladače společnosti Versotrade pracovní operaci zastává pouze jeden člověk, který sám zvládne odebírat proud produkce při rychlosti až 220 m/min, a má u toho ještě časovou rezervu. Vykladač je navíc nastaven v ergonomické výšce, která je pro obsluhu pohodlná. Pracovník se pro krabičky nemusí nikam příliš naklánět, protože hotové krabičky vyjíždějí doslova pouze pár centimetrů od něj.

002

Zvýšení výkonu, úspora práce

Když se rozhodnete nainstalovat si automatický vykladač od společnosti Versotrade, dosáhnete výrazného zvýšení výkonu vaší lepičky krabiček a zároveň ušetříte náklady na zaměstnance. Od nynějška bude potřeba k vykládání pouze jeden pracovník. V neposlední řadě ušetříte zdraví svých zaměstnanců, a to tím, že odstraníte neergonomickou a namáhavou práci, která se projevuje například bolestmi zad. Zvýšíte tak celkovou spokojenost pracovníků ve vaší společnosti.

2

Díky vykladači od společnosti Versotrade je před Vámi nová hladká cesta. Vy si konečně ve svém sporťáku můžete dupnou na plyn a vychutnat si bezstarostnou jízdu na plný plyn.

Pokud se i Vám líbí tento automatický výsek nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejte kontaktovat naše prodejce.