Instalace výlupového stroje YOCO SM-1080 v Graficu

Firma Versotrade dodala a nainstalovala výlupový stroj YOCO SM-1080 do Opavské firmy Grafico.

1

Zajistili jsme jak stěhování, tak instalaci a následné řádné proškolení obsluhy. Instalace probíhala bez komplikací s pomocí čínského technika. Na dva dny intenzivního školení jsme zajistili tlumočníci a poté probíhala praxe. Jak se říká „Praxi ničím nenahradíš.“ . Potřebovali si osvojit zcela nový způsob ovládaní stroje a veškeré nastavování parametrů atd. zautomatizovat.

Během instalace a školení, jsme zajistili český překlad tlačítek na ovládacím displeji pro lidi, kteří neumí anglicky a zbytečně neznervozňoval obsluhu.

2

Nakládání vyseklých papírů na výlupový stroj nám velmi usnadnil elektrický paletový zvedák s výškovým čidlem , taktéž námi dodán. Zaměstnanci Grafica si velmi pochvalovali funkci automatického zvedání či klesání dle množství archu. Ocenili komfort, který dosud nepoznali a byli schopni pracovat celý den, aniž by se jim rozbolely záda. Bolest zad je jeden z hlavních startérů „domino efektu“ kdy zdravotní stav zaměstnance bude zhoršovat. Toť krátce o elektrickém paleťáku.

3

Tento stroj je schopen zpracovat největší arch o rozměrech 1080 x 780 a nejmenší arch 650 x 450. Výlupová max. velikost je 360 x 360 a min. 30 x 30. To jsou rozměry, které stroj je schopen zpracovat, ale samozřejmě je potřeba k tomuto výlupu přizpůsobit i předchozí výrobní proces např. zrušení rozlamů, vytvoření potřebných „přítlačných“ ploch na papíře pro potřebnou oporu při výlupu apod.. Maximální výška archu s použitím bočního odběru je 850 mm a pokud budete odebírat ručně lze až 130 mm.

Jedná se o stroj plně automatizovaný tzn. obsluha nandá arch papíru na pracovní plochu a zmáčkne tlačítko. Během výlupu odebírá z pásu výlupy na paletu. Jakmile stroj ukončí proces, obsluha vyjme papírový odpad od výlupu a nachystá další arch papírů.

5

Velkou předností automatického výlupového stroje má svoje patentované prvky, které opravdu usnadní i výrazně zvýší efektivitu, produktivitu. Svými technickými patenty jako je otočná hlava výlupu a boční automatický odběr výrazně zkrátí pracovní proces oproti koncepčních výlupových strojů.

Otočná hlava výlupu umožňuje jakékoliv natočení kolem své osy tzn. 0° – 360°. Využití otočné hlavy je nesporné, protože všichni se snažíme minimalizovat papírový odpad, tak je možné vylupovat i zrcadlově umístěné výsekové formáty. V praxi to funguje, že se výloupe první řada v nulovém natočení a pak další řada se hlava otočí o 180° a jede se další řada.

Automatický boční odběr je velký pomocník, který urychlí produkci a usnadní podávání výlupů obsluze. Lze samozřejmě využít i ruční odběr výlupů, pokud jsou výlupy složitějšího tvaru nebo nadměrnou velikostí, kterou by neumožňoval boční odběr. Tuto patentovou vychytávkou stroj nic nebrzdí a záleží na obsluze jak bude rychlá při nandávání vyseklých archů a vyndávaní vylouplých papírů.

Nejlepší nakonec je spokojený zákazník se spolehlivým výlupovým strojem YOCO SM-1080.

4

Pokud se i Vám tento stroj líbí nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejte kontaktovat naše prodejce